Schmiedlova čini pobjednički povratak

Objavljeno u tenis

OSPREY, FL, USA: U teškoj ždrijebu koji opremljenog 11 igrača rangiranih unutar WTA vrh 100, uključujući 2009 US Open quarterfinalist Melanie Oudin, to je bio slovački Drugi sjeme Anna Karolina Schmiedlova koji je izašao kao pobjednik.

Natječući se u svom 11. finalu pojedinačno u karijeri, Schmiedlova je pobijedila najbolju nositeljicu Marinu Eraković 62 63 da bi zaradila prvu pobjedu na turniru od travnja 2013. i osigurala osmi naslov u karijeri.

Tjedan, mnogo prekinut kišnim uvjetima, započeo je dobro za Schmiedlovu, koja se, na pauzi od akcije WTA Tour, vraćala na ITF Pro Circuit prvi put nakon što je izgubila u finalu turnira od 100,000 američkih dolara u Biarritzu u Francuskoj još u srpnju 2013., kada je objavila 62 60 pobjede nad američkim wild cardom Janom Abazom.

Najbolje sjeme Marina Erakovic također došao kroz okrugli otvor u dva seta, osvojivši 75 60, ali štapovi s iglama u prvom krugu uključene navedenu Oudin uz Dinah Pfizenmaier i Virginie Razzano, peti nositelj i šesti respektivno.

Još dvije sjemenke pao u drugi krug s izlazima sedma sjemena Petra Cetkovska strane lake pobjede i osmog zasijanog Julije Glushko koji je izgubio seta 62 i 61 obje strane 64 drugom setu pobjedu i Schmiedlova bio sretan ne da im se pridruže.

Mathilde Johansson je izgledalo da se na putu da prilikom uzimanja prvog seta svoje utakmice bez gubitka utakmice prije slovački borili svoj put natrag u utakmicu da se u sljedeća dva seta 63 64 proljeće veliki uzrujani.

Prva četiri sjemenke tada osvojio udobno u polufinalu, iako je četvrti sjeme Lourdes Dominguez Lino je ispustiti drugi set u pobjede, ali samo je priznao jednu utakmicu u odlučujućem trećem setu za postavljanje sastanak s Schmiedlova.

Oba polufinala otišla udaljenosti. Schmiedlova je lukav natjecanje sa svojim španjolskog protivnika i usko tvrdio konačnu mjesto u trećem setu 7-5 tiebreak pobjedu dok Erakovic borio s spustiti na poraz Jana Cepelova i na taj način završio slovački fanovima nadi da će vidjeti njihovog jedinog predstavnika u privući boriti se u naslovnoj utakmicu.

Nakon što je kišni tjedan već izdržao, finale je srećom odigrano u sunčanijim uvjetima. Schmiedlova je uzela uvodni set za poraz od samo dvije igre, a u drugoj je primila samo tri da bi završila svoj prvi trijumf u 12 mjeseci. Naslov je također pomogao da se 19-godišnjakinja uzdigne na novu WTA karijeru na visokom samcu, na 66. mjestu.